Аджика з помідорів — істинно грузинська страва, але й інші народи створили варіації своїх рецептів. Комбінації інгредієнтів різноманітні. Хтось віддає перевагу класичному варіанту з часником і перцем, а хтось додає хрін, кабачки, баклажани, моркву і навіть яблука.
До того ж спосіб приготування може бути абсолютно різний. Аджику можна варити або готувати без теплової обробки. Вона може бути гострою, із солодкими або кислими нотками. Кожна господиня закриває цей соус з урахуванням уподобань своєї родини. Розглянемо найпопулярніші рецепти та несподівані рішення.
Класична гостра аджика з помідорів — покроковий фото рецепт
Соус, зроблений за цим фото-рецептом, виходить у міру пікантний із легкою гостротою. Завдяки тому, що метод приготування без термообробки швидкий, можна заощадити проведення часу на кухні, але зберігати готовий продукт потрібно тільки в холодильнику.
Інгредієнти
- Стиглі помідори: 2 кг
- Часник: 60-80 г
- Корінь хрону: 100 г
- Пекучий перець: 5-7 г
- Сіль кухонна: 2 ст. л. л.
- Цукор: 100 г
- Оцет яблучний (6%): 4 ст. л.
Інструкція приготування
-
Помідори промити холодною водою. Гострим ножем нашаткувати їх великими шматками.
-
Хрін і часник почистити і сполоснути крижаною водою.
-
Підготовлені овочі перемолоти блендером або пропустити через м’ясорубку.
-
Негайно додати в загальну масу сіль, цукор.
-
Влити оцет. Цей компонент пом’якшить смак аджики і дасть змогу їй довше зберігатися.
-
Ретельно перемішати.
-
Готову приправу розкласти по банках або контейнерах.
-
Відправити в холодильник.
Гостра аджика з помідорів і часнику
Обов’язково спробуйте приготувати домашню аджику з помідорів хоча б раз за цим покроковим фоото-рецептом. Цей гострий соус чудово доповнить будь-яку м’ясну страву, ще й зберігається непогано в кімнатних умовах.
Перевага цього рецепта в тому, що ступінь гостроти можна регулювати самостійно. Хочете гостру, просто залиште все насіння в пекучому перці. Якщо хочете, щоб аджика вийшла не особливо гострою, ретельно очистіть перці. Можете також зменшити кількість часнику.
Інгредієнти:
- помідори — 4 кг;
- перець болгарський — 1 кг;
- перець гострий — 10-12 шт.;
- часник — 0.5 кг;
- зелень — 100 г;
- сіль — 1,5 ст. л.;
- цукор — 150 г;
- олія рослинна — 0.5 ст.;
- лимонна кислота — 1,5 ч. л. л.
Етапи приготування:
- У болгарського перцю видаліть насіння, наріжте довільними шматочками. Помідори розріжте на 4 частини (головне, щоб шматочки легко влізли в м’ясорубку). Подрібніть перець і томати.
- Почистіть часник, за бажанням гострий перець. Зелень промийте. Перекрутіть у м’ясорубці на дрібній сітці в окремий посуд гострий перець, зелень і часник.
- До помідорів і перцю вилийте соняшникову олію, додайте сіль і цукор. Перемішайте і дайте суміші закипіти. Поступово перемішуйте лопаткою. Як тільки закипить, всипте лимонну кислоту. Додайте часникову заправку. Дайте поваритися 10 хвилин, ретельно все перемішуючи. Простерилізуйте банки та прокип’ятіть кришки. Ополоником наповніть банки.
- Закатайте ключем, переверніть дном догори, накрийте теплою ковдрою і дайте повністю охолонути. Зберігати заготовки можна у звичайній коморі.
Класичний рецепт аджики з помідорів із яблуками
Перед вами рецепт аджики, яка буде універсальною у вживанні. Тільки уявіть, її можна як просто намазати на хліб і смачно перекусити, так і доповнити картопляне пюре або макарони, додати для пікантності в рагу або гуляш.
Інгредієнти:
- помідори — 2,6 кг;
- яблука — 0,6 кг;
- морква — 0,6 кг;
- часник — 0,6 кг;
- перець болгарський — 0,6 кг;
- перець гіркий — 4 шт.;
- олія соняшникова — 300 мл;
- оцет 9% — 170 мл;
- цукор — 150 г;
- сіль — 3 ст. ложки.
Етапи приготування:
- Помийте всі овочі. У гіркому перці зріжте плодоніжку, за бажанням видаліть насіння. Подрібніть гострий перець на м’ясорубці.
- Очистіть від насіння яблука, наріжте часточками. Подрібніть на м’ясорубці яблука в окрему ємність.
- Помідори наріжте довільно. За бажання з них можна зняти шкірку. Прокрутіть через м’ясорубку.
- Видаліть насіннєву частину із солодкого перцю, наріжте довільно, перекрутіть. Подрібнені яблука, болгарський перець і помідори змішайте в одній каструлі.
- Почистіть моркву, поріжте, подрібніть. Перекручену морквину відправте в каструлю з томатом. Перемішайте, поставте на середній вогонь.
- Доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь, накрийте кришкою так, щоб утворився невеликий зазор. Аджику варіть на повільному вогні годину, постійно перемішуючи лопаткою. Зніміть кришку і варіть ще годину. Додайте олію та цукор. Перемішайте і варіть ще годину. Постійно помішуйте. Додайте сіль, гіркий мелений перець, оцет, часник, перемішайте. Дайте суміші закипіти і варіть ще 5 хвилин.
- По стерилізованих банках розливайте киплячу аджику, не знімаючи її з вогню. Закатайте банки й укутайте на добу в чомусь теплому. Перед тим як почати розливати аджику в банки, обов’язково її спробуйте. Якщо не вистачає солі, сміливо соліть. А за умови, що аджика здається кислуватою, додайте цукор. Це прибере зайву кислоту.
Рецепт аджики з помідорів і солодкого перцю
Ця аджика сподобається тим, хто не готовий витрачати багато часу на зимові заготовки, але й не хоче позбавляти себе можливості запастися вітамінами на зиму. Аджика за цим рецептом вийде гострою і смачною, при цьому її навіть не доведеться варити.
На 4 банки по 0,5 л:
- помідори — 1 кг;
- болгарський перець — 0,5 кг;
- гіркий перець — 2 стручки;
- часник — 6-8 зубків;
- сіль — 1,5 ст.л.;
- цукор — 2 ст.л.;
- оцет яблучний — 70 мл.
Етапи приготування:
- Овочі всі помийте. Перець болгарський очистіть від плодоніжки та насіння. Наріжте довільно помідори і перець, пропустіть через м’ясорубку або використовуйте блендер. Почистіть часник і подрібніть його також. Додайте в масу сіль і цукор. Перемішайте. Влийте оцет. Використовуючи спеціальну лійку, розлийте по банках.
- Оскільки цей рецепт не передбачає варіння, то аджику найкраще зберігати в холодильнику. Але, щоб точно передбачити утворення розвитку мікроорганізмів, зробіть плівочку на кожній баночці з рослинної олії — просто половину столової ложки вилийте акуратно зверху. А після кожну банку щільно закрийте чистими кришками. Чудовий соус до м’яса та риби готовий. Подавати до столу його можна вже відразу після приготування.
Аджика з помідорів на зиму «Пальчики оближеш»
Приготувати аджику за цим рецептом — чудове рішення для будь-якої господині. Такою закруткою точно захочеться порадувати своїх гостей, адже аджика доповнить смак різноманітних м’ясних і рибних страв.
Щоб у процесі тривалого приготування аджика не пригоріла, використовуйте посуд із якісним покриттям, варіть на дуже повільному вогні та постійно її перемішуйте, використовуючи лопатку.
Інгредієнти:
- помідори — 2,5 кг;
- моркву — 0.5 кг;
- перець болгарський — 0.5 кг;
- цибуля ріпчаста — 300 г;
- часник — 200 г;
- перець гіркий — 3 шт.;
- олія рослинна — 250 мл;
- оцет 6% — 250 мл;
- цукор — 200 г;
- сіль — ¼ склянки.
Етапи приготування:
- Болгарський перець очистіть від насіння і плодоніжки. Наріжте довільними шматочками. Пропустіть овочі через м’ясорубку.
- Помідори добре помийте, зріжте погані місця за їх наявності, наріжте великими шматочками, щоб пройшли в м’ясорубку. Подрібніть.
- Морквину почистіть від верхнього шару, поріжте великими шматочками. Пропустіть слідом за іншими овочами через м’ясорубку.
- Гострий перець і часник також почистіть. Насіння у перцю видаліть або залиште, від цього залежить гострота. Потім пропустіть через м’ясорубку.
- Ріпчасту цибулю очистіть від лушпиння, натріть на крупній тертці. Овочі після подрібнення перекладіть у глибоку тару і варіть півгодини після закипання.
- Влийте рослинну олію, перемішайте і варіть півгодини. Додайте цукор і сіль. Продовжуйте варити годину. Додайте оцет і трохи проваріть суміш.
- Приступайте до розливу по банках, заздалегідь вимитих і простерилізованих. Як тільки охолоне, аджику вже можна подавати до столу!
Ароматна аджика з помідорів із варінням
Якщо хочеться закрити аджики побільше, але немає відповідних умов для зберігання, наприклад, льоху, то соус найкраще добре проварити. Після цього аджика буде відмінно зберігатися навіть при кімнатній температурі.
Для цього рецепта найкраще вибрати кислі яблука. За кольором обмежень немає. Солодкий перець слід брати соковитий і м’ясистий. Оливкову олію за бажання можна замінити звичайною рослинною, головне, щоб не було різкого запаху.
Якщо ви шукаєте рецепт, який поєднує в собі смак і користь, обов’язково завітайте на https://yakyaroblu.online/sup-pjure-z-garbuza.html. Суп-пюре з гарбуза — це не лише страва, але й справжнє джерело енергії. Гарбуз містить велику кількість вітамінів і мінералів, які допоможуть вам підтримувати себе в формі протягом усього дня.
Інгредієнти:
- помідори — 1,5-2 кг;
- болгарський перець — 10 шт.;
- цибуля ріпчаста — 4-5 шт.;
- морква — 4-5 шт.;
- яблука — 500 г;
- часник — 200 г;
- олія оливкова — 4 ст. л.;
- сіль — 2 ст. л.;
- цукор — 2 ст. л.
Етапи приготування:
- Цибулю та моркву очистіть і наріжте на шматочки, які б легко пройшли через м’ясорубку. Перець очистіть від насіння і також наріжте. Помідори розріжте навпіл. Почистіть часник. У яблуках виріжте серцевину і хвостики. Наріжте їх на невеликі шматочки. Якщо хочете гостру аджику, залиште пекучий перець із насінням. А щоб смак вийшов ніжнішим, приберіть насіннєву коробку і трохи очистіть м’якоть. Перекрутіть усе через м’ясорубку. Дайте масі після подрібнення постояти 10-15 хвилин.
- Додайте сіль і цукор, рослинну олію. Перемішайте і поставте на плиту. Варіть на невеликому вогні після закипання 30-40 хвилин, регулярно помішуючи. Помийте і простерилізуйте банки в мікрохвильовці. Кришки обдайте окропом. Гарячу аджику розлийте в банки, закрутіть кришки.
- На закінчення ще кілька порад. З гострим перцем краще працювати в гумових рукавичках. Тоді вдасться передбачити неприємне печіння пальців. Овочі краще подрібнювати виключно через м’ясорубку, оскільки блендер не дасть змоги досягти тієї самої смачної консистенції.
Сира томатна аджика без варіння на зиму
Аджику для консервації зовсім не обов’язково варити. По-перше, це займає занадто багато часу. По-друге, свіжа аджика однозначно виходить смачнішою, кориснішою і ароматнішою. Взимку така добавка до різноманітних страв виявиться просто незамінною, оскільки її гоструватий смак якнайкраще дозволить зігрітися.
Інгредієнти:
- помідори — 1 кг;
- солодкий перець — 200 г;
- часник — півтори головки;
- цукор — півсклянки;
- сіль — 1/4 склянки;
- оцет 9% — 1/4 склянки.
Етапи приготування:
- Підготуйте всі продукти за списком: вимийте і трохи просушіть. Щоб аджика вийшла максимально смачною, зніміть з помідор шкірку. Для цього на кожному зробіть кілька надрізів, залийте крутим окропом. Дайте томатам так постояти кілька хвилин, а після просто легкими рухами зніміть шкірку. У солодкому перці вичистіть насіннєву коробку. Очистіть зубчики часнику.
- Наріжте помідори і перець довільно, подрібніть їх разом із часником у чаші блендера або ж перекрутіть на м’ясорубці.
- Перелийте все у велику миску, додайте сіль, цукор і оцет. Перемішайте і дайте їй постояти кілька хвилин, щоб спеції розчинилися. Розлийте аджику по чистих банках, накрийте заздалегідь ретельно вимитими кришками. Щільно закрийте кожну банку.
- Далі просто приберіть аджику в холодильник і зберігайте її до вживання. Кількість інгредієнтів може бути більшою. Це вже залежить від того, наскільки любите аджику і як багато вільного місця в холодильнику.
Класичний рецепт із варінням
Багато господинь віддають перевагу класичному варіанту приготування соусу, який передбачає варіння. Тару для закрутки можна вибирати будь-якого розміру: від маленьких 100 грамових баночок до великих літрових. Знадобиться:
- Томати — 3 кг.
- Часник — 500 г.
- Червоний болгарський перець — 2 кг.
- Гострий перець — 200 г.
- Оливкова олія — 100 мл.
- Оцет — 50 мл.
- Цукор — 50 г.
- Сіль — 50 г.
Покроковий алгоритм:
- Налийте тазик води та замочіть очищені овочі.
- Через 15 хвилин наріжте їх невеликими шматочками.
- Підготуйте зубчики часнику: очистіть від лушпиння і сполосніть.
- Усі компоненти пропустіть через м’ясорубку з «дрібною» решіткою.
- Перекручену масу перекладіть у каструлю і поставте на плиту.
- Доведіть до кипіння і зменшіть вогонь до мінімуму.
- Додайте сіль, цукор, оцет і олію.
- Варіть протягом години, періодично помішуючи.
- Киньте дрібно нарізаний перець, вимкніть плиту і прикрийте ємність кришкою.
- Дайте аджиці настоятися півгодини і розлийте по банках.
Рекомендація! Для пікантності можна додати трохи базиліку та зелені для краси.
Найпростіший і найшвидший рецепт аджики з томатів
Багатьом господиням не вистачає часу, щоб займатися закрутками. Їм стане в пригоді дуже швидкий і простий рецепт. Для цього знадобиться:
- Томати — 3 кг.
- Часник — 500 г.
- Стручковий перець — 1 кг.
- Сіль — 50 г.
Що робити:
- Замочіть томати й очищений перець на 15 хвилин і добре помийте.
- Поріжте овочі та пропустіть їх через м’ясорубку.
- Отриману масу злийте у відповідний посуд, відправте на плиту і доведіть до кипіння.
- Зменшіть нагрівання до мінімуму і киньте в каструлю подрібнений часник і сіль.
- Вимкніть вогонь через 10 хвилин.
- Дайте аджиці трохи охолонути і розлийте густу масу по банках. Загорніть кришки, переверніть догори дном і накрийте теплим пледом до повного охолодження.
Рекомендація! Аджика вийде дуже гостра, тому тару краще вибирати маленьких розмірів. Однієї такої баночки вистачить великій родині на цілий тиждень.
Варіант заготовки без перцю
Цей варіант соусу користується великою популярністю. Він виходить не гострий, але дуже пікантний і підходить до будь-якого гарніру. Можна трохи поекспериментувати і замінити звичний перець іншими овочами, наприклад, баклажанами. Візьміть:
- Томати — 3 кг.
- Хрін — 3 шт.
- Баклажани — 1 кг.
- Часник — 300 г.
- Оливкова олія — 50 г.
- Укус — 50 г.
- Цукор — 50 г.
- Сіль — 50 г.
Як готувати:
- Помийте, наріжте та перекрутіть основні компоненти.
- Отриману суміш заправте оцтом, олією, цукром і сіллю.
- Дрібно наріжте часник і змішайте з овочевою масою до однорідної консистенції.
Цей спосіб не передбачає варіння, тому отриману аджику відразу ж розфасуйте по стерилізованих банках і приберіть у холодильник.
На замітку! Приправа, яка не піддавалася термічній обробці, зберігається менш тривалий термін, ніж варена.
Без хрону
Хрін — продукт специфічний і не кожному він до смаку. Тому рецепт аджики без хрону, дуже затребуваний серед домогосподарок. Для початку підготуйте:
- Помідори — 3 кг.
- Червоний болгарський перець — 1 кг.
- Часник — 200 г.
- Стручковий перець — 200 г.
- Оцет — 50 г.
- Сіль — 50 гр.
Покроковий алгоритм:
- Усі інгредієнти помийте, поріжте на кілька частин і подрібніть будь-яким зручним способом.
- Додайте дрібно нарізаний часник, сіль і ретельно перемішайте.
- Після того, як сіль розчинитися, розкладіть по банках.
Рекомендація! Така аджика вийде пекучою і без хрону. Чудово підійде до м’ясних і рибних страв.
Без часнику
Часник також можна віднести до специфічних продуктів, як і хрін. Щоб приправа не втратила свого гострого смаку, можна замінити його пекучим перцем. Заздалегідь підготуйте:
- Помідори — 3 кг.
- Солодкий перець — 1 кг.
- Пекучий перець — 200 г.
- Цукор — 30 г.
- Сіль — 50 г.
- Базилік і коріандр по 5 г.
Що робити:
- На початковому етапі процедура стандартна: помити, порізати і перекрутити все через м’ясорубку.
- Пам’ятайте, що аджика має бути густою, і якщо помідори попалися водянистими, то рідину з перекрученої маси варто трохи зцідити.
- Після того, як суміш готова, заправте її сіллю і перцем та додатковими спеціями.
- Готовий продукт поставте в холодильник до ранку, а потім розкладіть по баночках для подальшого зберігання.
На замітку! Якщо думки в сім’ї розділилися, і хтось віддає перевагу аджиці з часником, то можна в кілька банок додати по парі дрібно рубаних зубчиків.
Найкраща аджика з помідорів із зеленим перцем
Секрет цього рецепта полягає в ідеальному підборі спецій. Аджика вийде помірно гострою і стане незамінним соусом для основних страв. Деякі господині навіть практикують додавання готового продукту в борщі та овочеві рагу. Для приготування знадобиться:
- Томати — 3 кг.
- Морква — 500 г.
- Зелений болгарський перець — 500 г.
- Цибуля — 300 г.
- Часник — 500 г.
- Рослинна олія — 200 мл.
- Цукор — 100 г.
- Сіль — 50 г.
- Оцет — 200 г.
- Сушений шафран та імбир — 2 г.
Покрокові дії:
- Ретельно вимийте овочі, поріжте на шматочки і перекрутіть через м’ясорубку.
- Проваріть у великій ємності 25 хвилин на повільному вогні.
- Додайте в масу дрібно нашатковану цибулю і часник.
- Введіть спеції, влийте рослинну олію та оцет.
- Проваріть ще 25 хвилин. Маса має зменшитися в розмірі, стати густою і красивою за рахунок зеленого перцю.
- На останньому етапі розфасуйте по банках і приберіть на зберігання.
Важливо! Ніколи не переварюйте аджику. Це може вплинути не тільки на вигляд підсумкового продукту, а й на смакові якості. До того ж за тривалої термічної обробки частина вітамінів і корисних елементів буде безповоротно втрачена.
Оригінальна аджика із зелених помідорів
Зелені помідори вже давно й активно використовуються для приготування закусок, зокрема й аджики. Відразу варто звернути увагу, що через цей інгредієнт соус вийде менш пекучим.
- Зелені помідори — 3 кг.
- Болгарський перець — 1 кг.
- Гіркий перець — 200 г.
- Хрін — 500 г.
- Часник — 100 г.
- Сіль — 50 г.
- Цукор — 50 г.
- Оливкова олія — 100 г.
Покрокове приготування:
- Підготуйте всі овочі, поріжте на невеликі шматочки та пропустіть через м’ясорубку.
- Часник, сіль, цукор і олію додайте в загальну масу в останню чергу.
- Дайте настоятися приблизно півгодини.
- Потім розподіліть по банках і приберіть у місце зберігання.
Рекомендація! Зелену аджику краще не варити. Саме в сирому вигляді вона буде найбільш корисною, пікантною за смаковими відчуттями і незвичайною на вигляд.
Смачна аджика з помідорами, яблуками та базиліком
Не секрет, що аджика може містити такий невідповідний інгредієнт, як яблука. Завдяки яблучним плодам її консистенція виходить легшою, а смак оригінальнішим. Підготуйте такі продукти:
- Томати — 3 кг.
- Пекучий перець — 200 г.
- Часник — 200 г.
- Червоний солодкий перець — 1 кг.
- Яблука стиглі — 1 кг.
- Сіль — 50 г.
- Цукор — 50 г.
- Оливкова олія — 200 г.
- Оцет — 200 г.
- Базилік — 2 г.
Покроковий алгоритм дій:
- Усі плоди відчистіть від шкірки (за потреби) і серцевини, наріжте невеликими шматочками.
- Двічі перекрутіть через м’ясорубку, щоб вийшла однорідна маса.
- Варіть на слабкому вогні 45 хвилин.
- За 10 хвилин до кінця варіння додайте оцет, часник, сіль, базилік і цукор.
Важливо! Аджика виходить не дуже гострою, тому її можна подавати як окрему холодну закуску.
Запашна аджика з помідорів і болгарського перцю
Не всі люди люблять гостру їжу, але ароматну більшість. Щоб аджика вийшла запашною, у процесі варіння варто використовувати чорний перець. Рецепт приготування дуже простий і бюджетний. Для нього знадобиться:
- Томати — 3 кг.
- Болгарський перець — 1 кг.
- Часник — 300 г.
- Гострий перчик — 3 шт.
- Цибуля — 200 г.
- Сіль — 50 г.
- Цукор — 50 г.
- Рослинна олія — 50 г.
- Оцет — 100 г.
- Запашний перець — 10 г.
Що робити:
- Усі овочі помийте, довільно наріжте і перекрутіть.
- Варіть після закипання не більше 30 хвилин при невеликому нагріванні.
- Наприкінці додайте решту інгредієнтів, перемішайте і дайте час, щоб суміш трохи охолола.
- На завершення процесу розкладіть її по банках і приберіть у льох.
Проста помідорна аджика з морквою
Аджика з морквою — це традиційний рецепт з Абхазії. Він передбачає велику кількість приправ, а приготування займає не більше 2 годин. Візьміть:
- Помідори — 3 кг.
- Морква — 1 кг.
- Хрін — 300 г.
- Часник — 300 г.
- Перець чилі — 3 шт.
- Оцет — 100 г.
- Цукор — 50 г.
- Сіль — 50 г.
- Паприка — 10 г.
- Коріандр і базилік по 5 г.
Як готувати:
- Вимийте всі овочі, корінь хрону очистіть.
- Довільно поріжте та пропустіть інгредієнти через м’ясорубку.
- Варіть на повільному вогні протягом 45 хвилин.
- Наприкінці додайте подрібнений часник, спеції та оцет.
- Розфасуйте по банках.
Важливо! У зв’язку з досить короткою тепловою обробкою, накладаються певні обмеження на зберігання. Краще використовувати для цього прохолодне приміщення або холодильник.
Просто і корисно — аджика з кабачками
Аджика з кабачками — ідеальний варіант для тих, у кого є проблеми зі шлунком. Продукт виходить дуже м’який і невелика його кількість не зашкодить організму. Візьміть:
- Томати — 1 кг.
- Кабачки — 1 кг.
- Сіль — 15 г.
- Цукор — 15 г.
- Базилік і чорний мелений перець — 5 г.
Покроковий алгоритм:
- Томати вимийте та поріжте на шматочки.
- Кабачки очистіть від шкірки, звільніть від насіння і наріжте приблизно так само.
- Усі компоненти подрібніть за допомогою блендера.
- Отриману масу перекладіть у каструлю і доведіть до кипіння.
- Приберіть із вогню і введіть спеції.
На замітку! Для більшого аромату можна додати трохи часнику, але якщо бережете шлунок, то краще не варто.
Солодка аджика — універсальна заготовка для всієї родини
Складно знайти дитину, яка буде любити гостру аджику, а ось легкий томатний соус стане чудовим доповненням до спагеті та м’яса. До того ж він набагато корисніший за магазинний кетчуп. Підготуйте:
- Помідори — 1 кг.
- Болгарський перець — 2 шт.
- Яблука кислі — 3 шт.
- Сіль — 50 г.
- Цукор — 50 г.
- Базилік і чорний мелений перець — по 5 г.
Що робити:
- Усі інгредієнти поріжте, потім перекрутіть через м’ясорубку. Бажано з помідорів і яблук зняти шкірку, в цьому випадку маса вийде більш однорідною.
- Проваріть протягом 45 хвилин.
- Введіть інші спеції та розфасуйте у відповідну тару.
Поради та рекомендації
Кожен може вибрати аджику на свій смак, але перш ніж остаточно визначитися з рецептом і приступити до готування, варто звернути увагу на деякі нюанси. Вони можуть бути дуже корисними:
- Томати вибирайте виключно стиглі.
- Не відмовляйтеся від перестиглих помідорів, з ними аджика вийде ще кращою.
- В ідеальному варіанті з помідорів потрібно знімати шкірку.
- Замість м’ясорубки можна використовувати блендер.
- Якщо не хочете, щоб продукт вийшов надто гострим, насіння з пекучого перцю краще прибирати.
- Під час роботи з великою кількістю часнику і перцю чилі необхідно надягати рукавички.
- Часник додавайте в самому кінці, тоді він не втратить своїх основних властивостей.
- Банки мають бути чисто вимитими та обробленими парою, окропом.
- Оцет бажано брати 9%.
- Аджику без варіння зберігайте тільки в холодному приміщенні.