У цьому матеріалі розберемо ключові проблеми, з якими ви можете зіткнутися під час експлуатації комбінованої системи опалення, і способи їхнього вирішення. Прочитавши статтю на https://ideidlyanas.net.ua/, ви без зусиль зможете поєднати теплу підлогу і радіатори.
Проблема 1
Ставлять настінний котел із вбудованим насосом, роблять комбіноване опалення і виходить так, що радіатори гріють, а тепла підлога ні. Воді простіше текти в радіатори, тому тепла підлога залишається в дефіциті і комбіноване опалення працює некоректно.
Проблема 2
Щоб вирішити попередню проблему, починають врізати додатково насос у теплу підлогу. Вмикаємо цей насос і стикаємося з тим, що тепер радіатори не працюють, тому що тепла підлога забирає все на себе. Відключаємо насос, тепер працюють радіатори, але не працює тепла підлога. І так по колу. Що тут зроблено не так?
Але насправді одним із рішень буде встановлення окремо насоса на кожну систему опалення. При цьому важливо не забувати відсікати котельний контур, на якому найчастіше так само встановлюється насос. Робиться це або через гідрострілку, або через систему первинно-вторинних кілець.
Гріємо теплу підлогу — радіатори холодні. Гріємо радіатори — підлоги гарячі.
З цією помилкою в принципі все очевидно. Тут зазвичай причина в економії на змішувальному вузлі теплої підлоги. Точніше, в банальній її відсутності. Через те, що тепла підлога і радіатори — це різнотемпературні системи, правильніше буде робити наголос на виставляння в котлі температури для радіаторної системи опалення, а в теплому полі виставляти підсумкову температуру через триходовий змішувальний клапан. Він відповідатиме за підмішування подачі і обратки теплої підлоги для досягнення потрібної температури в самій системі теплої підлоги.
Це відбувається найчастіше через те, що радіатори встигають нагрівати повітря в приміщенні доволі швидко, а теплі підлоги стяжку просто на просто не встигають нагріти, тому що на це потрібно більше часу. Головний мінус теплої підлоги — система дуже повільна. Тому термостат на вимкнення котла спрацьовує раніше, ніж потрібно для прогрівання підлоги.
Ідеального рішення тут немає. Але можна спробувати налаштувати гістерезис у термостаті. Це умовна амплітуда ввімкнення і вимкнення термостата. Для теплої підлоги, що менша амплітуда, то краще. Для радіаторів зазвичай поріг увімкнення становить 1 градус.
Але що менша амплітуда, то частіше буде котел вмикатися. А багато хто ставить термостат якраз через те, що котел постійно тактує. Тому ідеального рішення тут немає. Але зате ви зможете підтримувати хороший мікроклімат.