Технічні характеристики сталевих радіаторів, їхні типи та застосування

сталевий радіатор

При виборі системи опалення, в першу чергу, важливо визначитися з типом теплового радіатора. Але ми зупинимося на сталевих радіаторах, що з'явилися відносно недавно, і розберемо їхні технічні характеристики.

Трубні радіатори. Являють собою два колектори — нижній і верхній, з'єднаними між собою вертикальними опалювальними елементами. Їхні особливості:

  • Можуть бути одинарними і секційними, з різним числом елементів.
  • Проста конструкція, отже низька вартість.
  • Товщина стінок: 1,3 — 1,5 мм.
  • Універсальність і простота монтажу дає варіативність застосування.

Панельні радіатори. Це одна, або кілька панелей, які можуть кріпитися до стіни, або до підлоги. Теплоносій циркулює внутрішніми каналами. Від місця встановлення залежить і спосіб підключення до опалювальної системи:

  • бічний;
  • нижній;
  • комбінований.

До того ж панельні сталеві радіатори володіють хорошими показниками конвекції.

Теплова конвекція

Перша характеристика сталевих радіаторів — це теплова конвекція. Це вид тепловіддачі, за якого тепло віддається потоками або струменями. У панельних обігрівальних приладах, завдяки наявності декількох панелей, повітря, піднімаючись знизу, прогрівається особливо добре. Коефіцієнт конвекції досягає 75% від тепла, що виділяється.

Теплова потужність опалювальних секцій

Друга технічна характеристика сталевих радіаторів — Теплова потужність — це теплова потужність. Визначається кількістю тепла, що виділяється секцією в одиницю часу. Максимальна температура теплоносія — 110°C, за тиску 10 атмосфер. Потужність секції при температурі 70°C становить від 1400 до 1600 Ватт, залежно від конструкції.

Місце сталевих радіаторів в інтер'єрі

Сталеві радіатори опалення можна використовувати як в автономних опалювальних системах, так і в централізованих. Простота конструкції батареї передбачає велику різноманітність форм і видів. Дизайн радіатора можна підібрати під будь-який інтер'єр. Різна кількість і форма секцій у трубному радіаторі дає змогу прив'язати його до будови приміщення. Крім того, простота монтажу дає змогу встановлювати опалювальні прилади в будь-якій площині.

Порівняльна характеристика сталевих радіаторів порівняно з іншими радіаторами

Сталеві радіатори мають гарну тепловіддачу, стійкі до корозії і швидко нагріваються. Вони поєднують два типи тепловіддачі — випромінювання і конвекцію. Мають сучасний привабливий вигляд і недорогу ціну.

З недоліків, найістотніший — погано витримують гідроудар, тому пріоритетне застосування в автономних опалювальних системах.

Чавунні радіатори — стійкість до корозії, відмінна тепловіддача, добре тримають тепло. Витримують перепади тисків і неякісні теплоносії.

Але, застарілий дизайн, громіздкість і велика інерційність не дозволяє використовувати їх у сучасних системах опалення.

Різниця прогріву сталевого і чавунного радіатора

Алюмінієві радіатори не потребують великого обсягу теплоносія, не інерційні, мають зовнішній вигляд, який легко впишеться в будь-який інтер'єр. Мала вага і хороша тепловіддача — ось їхні експлуатаційні переваги.

Недолік — потрібен теплоносій тільки високої якості, інакше виникає корозія.

Біметалеві батареї поєднують переваги сталевих і алюмінієвих, але мають високу вартість і схильність до накопичення внутрішніх шлакових відкладень.